Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

XII KANKAANPÄÄ MARATON KILPAILUNUMEROT

   
           
   Alla on virallinen lähtölista. TArkista vielä, että nimesi, sarjasi ja matk on oikein. Mikäli huomautettavaa löytyy, laita siitä viesti osoitteesee kankaanpaanmaraton@jippii.fi
 
   
           
   MARATON        
           
NRO ETUNIMI SUKUNIMI SEURA SARJA MATKA
1 Christian Ahlö Bosund M Maraton
2 Tarja Ahola Ikaalinen N50 Maraton
3 Matti Borg Tampereen Maratonklubi, TREMK M50 Maraton
4 Jonna Hakala Kestävyyttä pintakaasulla 24/7 N40 Maraton
5 Marko Halmeenpää   M50 Maraton
6 Petri Harju APK-maratoonarit M40 Maraton
7 Juho Haukkala Takamaan PoJut M Maraton
8 Kari Haukkala Häjyt / Seinäjoki M50 Maraton
9 Mikko Heiniö FMR M65 Maraton
10 Nuppu Hepo-oja Triathlon Vantaa N Maraton
11 Timo Herrala Iivarinkylän Pyrkivä M50 Maraton
12 Ari Hietaharju MaratoonArit M45 Maraton
13 Sanna Honkonen   N40 Maraton
14 Jari Huhtala Häjyt M Maraton
15 Ilpo Ikonen FMR M65 Maraton
16 Kirsti Ilomäki Clothing Plus Oy N Maraton
17 Marko Isoaho Tampere M40 Maraton
18 Tenho Isola Rauhalahti Road runners M70 Maraton
19 Jari Jaakkola Virtain Urheilijat M45 Maraton
20 Henri Jalonen Ylöjärvi M Maraton
21 Kirsi Juusela Marathonkoulu Pori N40 Maraton
22 Juuso Jänkälä   M Maraton
23 Marko Järri Liikuttavat M40 Maraton
24 Vesa Järvenpää 100mc.fi M50 Maraton
25 Heikki Järvenpää Parkano M60 Maraton
26 Pertti Kalliola FMR M65 Maraton
27 miikka kankaanpää   M Maraton
28 Tero Kankaanpää Häjyt M40 Maraton
29 Jorma Keskinen Pietarsaari M65 Maraton
30 Eija Keski-Säntti Ilmajoki N Maraton
31 Petri Kiiskilä Tremk M45 Maraton
32 Rauno Koivisto Ikaalisten Urheilijat M45 Maraton
33 Tatja Koivukorpi-Järvenpää Pori N40 Maraton
34 Outi Kokkonen TREMK N Maraton
35 Jukka Koljonen TREMK M45 Maraton
36 Henri Konttinen Takamaan PoJut M Maraton
37 Petri Koskinen   M Maraton
38 Jari Kuusi Vehmaisten Urheilijat M50 Maraton
39 Anne Kuusimäki Tampere N Maraton
40 Päivi Laakkonen Tampereen Juoksijat N50 Maraton
41 Teppo Laaksonen CardiFit M Maraton
42 Erkki Lahesmaa FMR M45 Maraton
43 Ari Lappinen HappyFeet M50 Maraton
44 Olli Lauttamus Jurva M Maraton
45 Heli Lehtinen FMR N50 Maraton
46 Jarmo Leino Rauma M50 Maraton
47 Sanna-Mari Loven   N Maraton
48 Jyrki Lähteenmäki TREMK M50 Maraton
49 Tomi Matilainen   M Maraton
50 Timo Miekka Häjyt M55 Maraton
51 Reijo Miettinen TREMK M50 Maraton
52 Martti Moilanen Järvenkiertäjät M65 Maraton
53 Keijo Mäkelä pori M50 Maraton
54 Raimo Mäkinen APK-maratoonarit M60 Maraton
55 Miikka Naskali Tottijärvi M40 Maraton
56 Mikko Niemi   M45 Maraton
57 Jaakko Niska Takamaan PoJut M Maraton
58 Esa Nuottivaara Häjyt M60 Maraton
59 Mika Ontto-Panula FMR M Maraton
60 Ari Paalijärvi KPK 24/7 M45 Maraton
61 Yrjö Samuli Paananen Tampereen palokunnan urheilijat M40 Maraton
62 Lassi Pappinen   M Maraton
63 Sonja Pekkarinen Marathonkoulu Pori N Maraton
64 Reijo Peltomaa Kankaanpän Maraton klubi (KanMara) M55 Maraton
65 Jukka Rahkonen Polvijärven urheilijat M Maraton
66 Pekka Raisio Häjyt M50 Maraton
67 Sari Raitakari Pori N40 Maraton
68 Reijo Rajahalme Kankaanpää  M55 Maraton
69 Kari Ranta   M70 Maraton
70 Janne Rantala   M40 Maraton
71 Virpi Rantamaa Virtain Urheilijat N50 Maraton
72 Elina Rauhala   N Maraton
73 Raine Rinne Häjyt / Lahti M55 Maraton
74 Hanna Rinne   N40 Maraton
75 Pekka Ruissalo Kaupunkilehti Tamperelainen M Maraton
76 Jaana Saarela   N50 Maraton
77 Mauno Saastamoinen   M55 Maraton
78 Jorma Sahlberg IK Maraton M65 Maraton
79 Pauliina Salin Virtain Urheilijat N Maraton
80 Katri Saloharju HSU N50 Maraton
81 Elina Salonen   N Maraton
82 Björn Sandler IS SÖDERBY M Maraton
83 Klaus Savolainen   M55 Maraton
84 Elina Savolainen Lauttakylän Luja N40 Maraton
85 Irina Semenova   N Maraton
86 Hanna Suokko Team HaMi N Maraton
87 Hanna Suokko Team HaMi N Maraton
88 Reeta Talka   N Maraton
89 Juha Tallinen Lempäälän Kisa M55 Maraton
90 Tuuli Taskinen Kpk 24/7 N40 Maraton
91 Jorma Tiiri VSVU-Loimaa M55 Maraton
92 Jari Timonen   M Maraton
93 Kimmo Tuokkola KarKi M45 Maraton
94 Reijo Tuomi Saarijärven Pullistus M65 Maraton
95 Jaakko Uotila Finnish Marathon Runners ry M50 Maraton
96 Risto Vainio Team Raju M65 Maraton
97 antti Varis joensuu M40 Maraton
98 Heikki Vehkaoja SSU-triathlon M45 Maraton
99 Juha Viita Ssu triathlon M40 Maraton
100 Elias Viitakoski Porin Tarmo M Maraton
101 Erkki Viitikko Häjyt/ Karijoki M55 Maraton
102 Panu Virta   M Maraton
103 Pauli Virta   M Maraton
104 Veli-Matti Virtanen Hämeenlinnan Tarmo M50 Maraton
105 Alpo Vornanen Kiuruveden Urheilijat M60 Maraton
106 Timo Vuolle   M Maraton
107 Jouko Vuolle Lapuan Virkiä M45 Maraton
108 Olavi Vähämäki Laihia M55 Maraton
109 Tapani Välimäki Tampereen maratonklubi M55 Maraton
110 Tuure Väli-Torala IK-Maraton M65 Maraton
111 Minna Ylivakeri Team Rahola N40 Maraton
112 Ossi Öhman   M Maraton
           
  PUOLIMARATON      
           
500 Tapio Aalto Otamus MC M60 ½-Maraton
501 Arttu Aaltonen Nuutajärven ESA M ½-Maraton
502 Klaus Aaltonen Nuutajärven ESA M60 ½-Maraton
503 Erja Aaltonen Nuutajärven ESA N50 ½-Maraton
504 Tuomas Ahola Ullavan Kilpa M ½-Maraton
505 Hannes Alarotu Viipurin Urheilijat M ½-Maraton
506 Toni Borén   M40 ½-Maraton
507 Ida Erola   N ½-Maraton
508 Hannu Friman Vaajakosken Kuohu M60 ½-Maraton
509 Eija Granfors   N40 ½-Maraton
510 Johnny Granqvist If Kraft M ½-Maraton
511 Samu Grönman Turku M40 ½-Maraton
512 Jouni Hakala 2553757-6 M50 ½-Maraton
513 Jari Hakola Kyyjärven Kyky M50 ½-Maraton
514 Matleena Hakola POSA N ½-Maraton
515 Ville Halmes Tampere United M ½-Maraton
516 Tiina Hatanpää   N50 ½-Maraton
517 Annakaisa Helkamäki Honkajoki N ½-Maraton
518 Janne Hildén Porin Kuntoilijat M40 ½-Maraton
519 Niina Honko KPK 24/7 N40 ½-Maraton
520 Joonas Hytönen   M ½-Maraton
521 Anna-Liisa Häkkinen Punkalaitumen Kunto N40 ½-Maraton
522 Juhani Ikonen Jujoma Oy M60 ½-Maraton
523 Mirja-Riitta Immonen CardiFit N ½-Maraton
524 Jolana Jaakkola Virtain Urheilijat N ½-Maraton
525 Heikki Jokinen Forssan Salama M40 ½-Maraton
526 Seppo Kantola   M40 ½-Maraton
527 Petri Karihuhta   M50 ½-Maraton
528 Heini Karlsson   N ½-Maraton
529 Tapio Karttunen Huittinen M40 ½-Maraton
530 Seppo Kauppinen OripVe M40 ½-Maraton
531 Tea Keikko   N40 ½-Maraton
532 Jukka Kellosaari Ylöjärvi M ½-Maraton
533 Mirja Kimari Keurusselän maratoonarit N ½-Maraton
534 Ville Kinnanen Karkun Kengänkuluttajat M ½-Maraton
535 Teemu Kinnunen K3 Strength + Endurance M ½-Maraton
536 Anna-Kaisa Koivisto Hämeenkyrö N ½-Maraton
537 Marko Kokemäki   M40 ½-Maraton
538 Juhani Kortelahti Punkalaidun M60 ½-Maraton
539 Roosa Kuhna   N ½-Maraton
540 Risto Kuusiluoma Porin Kuntoilijat M60 ½-Maraton
541 Kalle Kuusisto APK-maratoonarit M ½-Maraton
542 Erkki Kytönen CMI Oy Ltd M60 ½-Maraton
543 Mirva Laakso POSA N ½-Maraton
544 Pekka Laitinen Kuntopirkat M40 ½-Maraton
545 Hannu Lamminaho Kemi M50 ½-Maraton
546 Johanna Lehtiniemi Höpönassut N ½-Maraton
547 Laura Lehtiö Janakkalan Jana N ½-Maraton
548 Marjo Leponiemi   N ½-Maraton
549 Kirsi Leponiemi TrivaTeam N ½-Maraton
550 Miia Leppihalme POSA N ½-Maraton
551 Tuukka Leppänen   M40 ½-Maraton
552 Jari Liesmäki TT TALLI M ½-Maraton
553 Anne Linna Keurusselän Maratoonarit ry N50 ½-Maraton
554 Kati Linna-aho   N ½-Maraton
555 Sari Lintula Marathonkoulu Pori N40 ½-Maraton
556 Eino Lipponen Liedon Luja M60 ½-Maraton
557 Orvo Luoma Porin Kuntoilijat M60 ½-Maraton
558 Hannu Majamaa Kankaanpää M60 ½-Maraton
559 Timo Mantere Ilmajoki M ½-Maraton
560 Piia Meriläinen-Honkala Teivo Stayers N ½-Maraton
561 Jaana Mikkonen   N ½-Maraton
562 Sirpa Myllymäki   N ½-Maraton
563 Pirjo Myllymäki Häjyt N50 ½-Maraton
564 Mikko Mäkelä Vantaan Salamat M40 ½-Maraton
565 Jani Mäkivalli   M ½-Maraton
566 Anssi Ollikainen 1970 M40 ½-Maraton
567 Lasse Oulasvirta Johtamiskorkeakoulu M50 ½-Maraton
568 Miika Parvio Karkun Kengänkuluttajat M ½-Maraton
569 Katja Pekkarinen   N ½-Maraton
570 Sami Peltoniemi   M ½-Maraton
571 Timo Pelto-Piri Mäntän Urheilijat M50 ½-Maraton
572 Tiina Penttilä-Metso triVAteam N50 ½-Maraton
573 Jouko Perkiömäki KanMara M50 ½-Maraton
574 Tuuli Pihlajamäki Tampere N ½-Maraton
575 Jukka Pulkkinen TT226 M40 ½-Maraton
576 Erika Pulkkinen TT226 N ½-Maraton
577 Patrik Rabb Vähäkyrö M ½-Maraton
578 Miikka Raivio Virtain Urheilijat M40 ½-Maraton
579 Sari Rajala POSA N ½-Maraton
580 Antti Rajamäki   M ½-Maraton
581 Johanna Ranta Kokemäki N40 ½-Maraton
582 Arto Rantahalvari Säkylä M40 ½-Maraton
583 Jouni Rantala Kangasalan Kisa M40 ½-Maraton
584 Jari Rantala Vexve M40 ½-Maraton
585 Johanna Raukola POSA N ½-Maraton
586 Samuel Rautiainen Viipurin Urheilijat M ½-Maraton
587 Miia Ring-Sjöblom   N ½-Maraton
588 Outi Rinneheimo Kihniön Urheilijat N ½-Maraton
589 Marko Saari Jalasjärvi M40 ½-Maraton
590 Timo Saari Liikuttavat Sastamala M50 ½-Maraton
591 Anna Salomäki POSA N ½-Maraton
592 Soile Savikari   N ½-Maraton
593 Marika Savukoski Keuruun Kisailijat N ½-Maraton
594 Matti Setälä Lakiasiaintoimisto Matti Setälä Ky M60 ½-Maraton
595 Pirjo Siltanen   N50 ½-Maraton
596 Kristian Sjöbacka IF Kraft M50 ½-Maraton
597 Tomi Sjöblom   M ½-Maraton
598 Markit Sokka Jana N50 ½-Maraton
599 Heikki Sorvoja Pöytyä M40 ½-Maraton
600 Melanie Soukko Ikaalisten Urheilijat N ½-Maraton
601 Mikael Strömbäck Kvevlax Idrottsvänner M40 ½-Maraton
602 Anna-Lena Strömbäck Koivulahti N40 ½-Maraton
603 Jyrki Suoja   M40 ½-Maraton
604 Tarja Tepponen Keurusselän maratoonarit N ½-Maraton
605 Mikko Toivola Karkun Kengänkuluttajat M ½-Maraton
606 Kimmo Tuunanen SPP-56 M40 ½-Maraton
607 Kirsi Tuunanen Lapua N40 ½-Maraton
608 Pirjo Vainionpää   N50 ½-Maraton
609 Ursula Vainionpää POSA N ½-Maraton
610 Ilkka Varis Rauman Urheilijat M40 ½-Maraton
611 Tuula Vataja KanMara N40 ½-Maraton
612 Riitta Vatka Nokia N50 ½-Maraton
613 Markku Viinikka Keurusselän Maratoonarit M60 ½-Maraton
614 Riitta Viitala   N ½-Maraton
615 Jarno Vikman   M ½-Maraton
616 Panu Virkkala   M40 ½-Maraton
617 Sanna Virta   N ½-Maraton
618 Hilkka Vuolle Häjyt N50 ½-Maraton
           
  10 KM        
           
1000 Hilkka Alanen POSA N 10km
1001 Arto Annila Kangasala M40 10km
1002 Jukka Esko Ikaalisten Urheilijat M40 10km
1003 Marita Forss POSA N 10km
1004 Jarmo Harju Turun Valpas M 10km
1005 Johanna Heikkilä   N 10km
1006 Esko Heinola Kauhajoen Karhu M40 10km
1007 Janne Hiukka   M 10km
1008 Jouni Jääskeläinen Ikaalisten Urheilijat M40 10km
1009 Veikko Karttunen KUOPIO M 10km
1010 Tuula Karttunen Team Raju N 10km
1011 Katri Kekki   N 10km
1012 Pirkko Korhonen POSA N 10km
1013 Seija Kovaluoma   N40 10km
1014 Tanja Kyrönlahti Kyyjärven Kyky N 10km
1015 Leena Kyrönviita   N 10km
1016 Kirsi Laine   N40 10km
1017 Pekka Lampinen Tampereen Maratonklubi M40 10km
1018 Päivi Lehtimäki   N 10km
1019 Jari Malinen Tampereen Vihuri M40 10km
1020 Netta Malinen Tampereen Vihuri N 10km
1021 Johan Mattfolk IF Kraft M40 10km
1022 Maria Mertamo   N 10km
1023 Katri Mustikkamaa   N 10km
1024 Maiju Mäenpää Aqua Plus Triathlon N 10km
1025 Miia Mäkinen   N40 10km
1026 Tapani Männistö Tean Aarnikotka M40 10km
1027 Anneli Nevalainen POSA N 10km
1028 Sanna Nieminen CardiFit N 10km
1029 Aki Panula Kylve M 10km
1030 Jaana Patjas-Raukola POSA N 10km
1031 Esa Peltoniemi   M 10km
1032 Esa Peltoniemi   M 10km
1033 Ulla Peltoniemi   M 10km
1034 Katja Peltoniemi   N 10km
1035 Marja Pääjoki POSA N 10km
1036 Teemu Rautiainen Äänekosken Urheilijat M 10km
1037 Satu Rautiainen Äänekosken Urheilijat N 10km
1038 Marita Räsänen   N 10km
1039 Maria Salomäki POSA N 10km
1040 Heli Sengström Säkylä N 10km
1041 Ritva Sivula POSA N 10km
1042 Hanna Sorvari   N40 10km
1043 Marja Tuominen POSA N 10km
1044 Kirsi Vähäsantanen POSA N 10km
1045 Kirsi Välisalo POSA N 10km
1046 Teresa Zuravik POSA N 10km