Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

XV KANKAANPÄÄ MARATON 17.10. 

Ilmoittautuneet 16.10. mennessä

Mikäli löydät virheitä nimen, seuran, sarjan tai matkan osalta, laita viestiä:

kankaanpaanmaraton@gmail.com

Tämä on listaus ilmoittautuneista. Listalle on merkitty tässä vaiheessa kaikki ilmoittautuneet, eikä siinä huomioida, onko ilmoittautuminen maksettu vai vai ei. 

10 KM                 59
puolimaraton  124
Maraton           156

  MARATON    
       
  M    
       
Pasi Aarnilähde Nami ry M
Tomi Boren Vaasa M
Tero Halme FMR M
Ole Antti Halonen Kotka M
Toni Janka Helsinki M
Jussi Kinnunen Valkeakoski M
Arto Löppönen Tampere M
Joni Mettänen Kangasala M
Samuli Nieminen West Coast Ultra Runners M
Jaakko Rantala 4SpeedTriathlonteam M
Matti Saari Ikaalinen M
Juuso Simpanen Finnish Marathon Runners M
Tatu Syvärinen Luvia M
Ville Taimi Ylöjärvi M
Tuomas Tavaststjerna     Kankaanpää M
Mikko Teräväinen   M
Teemu Törmälä Diablos Rojos M
Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto M
Timo Vuolle Puijon Mahti M
Juhani Yli-marttila Team Rahola M
       
  M40    
       
Marko Alin Säkylän Urheilijat M40
Jussi Arkela Rauhalahti Road Runners M40
Tomi         Avellan Myrskynsilmä M40
Petteri Hämäläinen Kuopion Elo M40
Markus Ilva Team Rahola M40
Ville Ilvonen Tampereen Maratonklubi M40
Timo Isolähteenmäki Ylöjärven yrityspalvelu Oy M40
Olli Itäsalo   M40
Jussi Jurva Ilmajoki M40
Ilkka Kaikuvuo Tampereen Sisu M40
Olli Kohonen IF Mairea Pommi  M40
Toni Koskinen Stokiksen Seisojat M40
Pirkka Kuusela Hämeenlinna M40
Kalle Laine Mettäkylän Akilles M40
Matias Laine Annikin Voimailijat M40
Miika Lahtela Rauman Palomiesurheilijat M40
Tuukka Lampila Nokia M40
Arttu Liukku HyPy Triathlon M40
Miika Mäkitalo House Of M-Files, Fire and B M40
Niko Peltomaa Team Rahola M40
Janne Peltonen Kenttäurheilijat-58 M40
Jarkko Rännäli Ulvila M40
Antti Savolainen Tampere M40
Mikko Setälä Porin Tarmo M40
Lasse Sevonkari Kerava M40
Riku Someristo Pori M40
Matti Tiainen Ilmajoki M40
Teemu Tikkaoja IK-Maraton M40
Elias Viitakoski Porin Tarmon Triathlon M40
       
  M45    
       
Veli-Matti Aho Team Manyone     M45
Tomi Forsblom Lempäälän Kisa YU M45
Sergey Frolov Forssan Salama   M45
Petri Harju APK-Maratoonarit M45
Juha Hietanen Endurance M45
Mika Hämäläinen Parkano M45
Jyri Hänninen Tampereen Maratonklubi M45
Kimmo Peurakumpu Tampere M45
Timo Lappinen Happy Feet M45
Asko Malkamäki Kangasala M45
Janne Matero TKU, Turun Seudun Kenttäur M45
Miko     Mustajärvi Tampereen Maratonklubi M45
Tom Perttala Velo Salo M45
Ossi Porri Vantaa M45
Mika Puskala 100mc/Nami M45
Tero Päärni Velo Salo M45
Hannu Sauvala Manyone M45
Juha  Souko Spiidi.net M45
Sören Storkamp Team Sörri M45
Harri Tatti Pirkkala/Punkalaitumen Kunt M45
Jari Vuori Tampere M45
       
  M50    
       
Harri Halme Aqua Plus Triathlon M50
Vesa Järvenpää 100mc.fi/Isojoki M50
Ismo Kantola FMR M50
Seppo Kantola Kuru M50
Pasi Kaunisto Forssan Salama / Ypäjä M50
Sakari Kemell Häjyt M50
Keijo Kohtala Eurajoki M50
Jukka  Koljonen Tampereen Maratonklubi M50
Janne Laakkonen FMR M50
Kristian  Lindqvist IK Falken M50
Jukka-Pekka Liukkonen Stamina DC Jyväskylä M50
Janne Mattila Rauhalati Road Runners M50
Petri Mononen Team Rahola M50
Jouko Mäkelä Porvoo M50
Veikko Punkka Nami M50
Rami Salminen Team Raju M50
Tom Syri Kokkola M50
Timo Tollola 100mc.fi/Saarijärvi M50
Arto Ulvinen Ylistaro M50
Juha Viita  SSU Triathlon/Seinäjoki M50
Jarmo Väänänen Rauhalahti Road Runners M50
       
  M55    
       
Timo Ahonen Tampereen Maratonklubi M55
Timo Herrala Iivarinkylän Pyrkivä M55
Keijo Kaartinen Kerava M55
Jukka Kamula Kokkola M55
Esko Kariniemi RDS M55
Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot M55
Ari Lappinen Happy Feet / Pietarsaari M55
Jukka Manner Team Raju / Kaarina M55
Timo Marjomäki valimatkat.fi M55
Tapio Metso Stokiksen Seisojat M55
Jorma Panula Pori M55
Eero Pouru KylVe M55
Timo Saaranen Ikaalinen M55
Jarmo Takanen Kangasalan Triathlonseura M55
Hannu Tohni Tampereen Maratonklubi M55
Klaus Savolainen Jyväskylä M55
Kai Ylä-Outinen Triathlonteam226 M55
       
  M60    
       
Pekka Karhumäki Marathonkoulu Pori M60
Jukka Kauppila Kalajoen Junkkarit M60
Kari Koivisto Team Rahola M60
Olavi Kuja-Lipasti Häjyt M60
Juha Nikkanen Hämeenlinnan Hiihtoseura M60
Esa Nuottivaara Häjyt M60
Reijo Rajahalme Kankaanpää M60
Ilmari Rontti 100mc M60
Mauno Saastamoinen Turku M60
Jorma S. Tiiri 100mc/Loimaa M60
Aulis Valli APK-Maratoonarit M60
Arto Viitala KanMara M60
Olavi Vähämäki Laihia M60
Tapani Välimäki Nokia M60
       
  M65    
       
Markku Lauste Nami/100mc.fi M65
Orvo Luoma APK-Maratoonarit M65
Raimo Mäkinen APK-maratoonarit M65
Harri Nurmi Teamraju/Raisio M65
Markku Rauhala HSU M65
       
  M70    
       
Antero Holma Alahärmän Urheilijat M70
Paavo Pajunen Rantasalmen Urheilijat M70
Sven Svarvar 100-mc/Häjyt M70
       
  N    
       
Elina Junnila mc100.fi N
Paula Kiukkonen Kauhajoen Karhu Maratoona N
Terhi Kontio AMR N
Lea Linnero Järvenpää N
Heidi Mattila TriathlonSuomi N
Marjo Niinimäki Team Rahola N
Päivi  Vierula   N
Michaela Åvall Diablos Rojos N
       
  N40    
       
Maria Haapamäki Kauhajoen Maratoonarit N40
Minna Haka-risku Vammalan Seudun Voima N40
Terhi Halonen Kunto-Pirkat N40
Leena Hirvelä Tampereen maratonklubi N40
Anna Hillgren Team Raju N40
Reetta Järvenpää Marathonkoulu Pori N40
Tatja Koivukorpi-Järvenpää Porin Soutajat ry N40
Mia Kumlander TuUl Maratonkoulu N40
Anne Laukkanen Team Manyone N40
Piia Meriläinen-Honkala Teivo Stayers N40
Hanna Mäkimantila Seinäjoki N40
Annika Polvi Marathonkoulu Pori N40
Iina Puskala 100mc/Nami N40
Susanne Roos Hippoksen Maratonkerho N40
Piia Saarenoja Ylöjärvi N40
       
  N50    
       
Kirsi Juusela Marathonkoulu Pori N50
Kariina Kauppinen ONMKY/KKM N50
Marjo Tossavainen Tampere N50
       
  N60    
       
Päivi Linnero Team Rahola N60
Eija Uus-Esko  100mc N60
       
  PUOLIMARATON    
       
       
  M    
       
Veli-Pekka Edvik Tampereen Triathlonklubi M
Lassi Hopeasalo Teivo Stayers M
Asko Huuki Tampere M
Pyry Ilmarinen LUU M
Janne Inberg SAKEV1 M
Jeremias Joutsensaari Kangasala SK M
Jani Karo Nokia M
Kimmo Kiprianoff TriVAteam M
Vesa Lehtinen Keva M
Juuso Leppälä Variksenmarjat Pori M
Sakari Leppäniemi Aqua Plus Triathlon M
Mbach Erik Mangeh Porin Kuntoilijat ry M
Joni Mettänen Kangasala M
Onni Mäki-Juoni KaKa M
Lassi Okka TriVAteam M
Sami Peltoniemi Vaasa M
Janne Tamminen Atmospiiri/Sidoste Oy M
Arto Tolsa Pori M
       
       
  M40    
       
Matti Helen Tuul / Pirkkala M40
Sami Honkala Teivo Stayers M40
Ilkka Hurmansalo Aqua Plus Triathlon M40
Jaakko Husari Esan Levykaluste Oy     M40
Mika Koivumäki Nakkilan Vire M40
Joni Köykkä Aqua Plus Triathlon M40
Janne Loven Ulvila M40
Tomi Mustalahti Sastamala M40
Janne Männikkö Team Raju M40
Jouni Rantala Kangasalan Kisa M40
Timo Talman Marathonkoulu Pori M40
Samu Tuomaala Keuruu M40
Tuomo Tuomisto Kunto-Pirkat M40
Juha Vasama Pori M40
Sami  Viitaniemi Tampere M40
Markus Välimäki KylVe M40
       
  M50    
       
Nicke Andersson Munkviken M50
Petri Haromo Team Raju / Rauma M50
Markku Hilden Kangasala  M50
Jarmo  Joutsensaari Kangasala SK M50
Marko Karvanen Mörköperän Mahti M50
Rauno Koivisto Ikaalisten Urheilijat M50
Timo Kolkkava Vaajakosken Kuohu M50
Ilari Köykkä Kauhajoen Karhu M50
Tuomo Lappalainen Jyväskylä M50
Petteri Lehmuskallio Rauma M50
Vesa Linden TT Treenitehdas M50
Reijo Miettinen Nami ry M50
Jouni Mäkelä APK-maratoonarit M50
Timo Pelto-Piri Mänttä M50
Peter Ståhl IF Sibbo-Vargarna M50
Jyrki Suoja Pori M50
Kari Vuorinen Kunto pirkat M50
Rauno Vänni Nokia M50
Pekka Ylihaveri Ikaalinen M50
       
       
  M60    
       
Tapio Aalto Tampere M60
Jouni Hakala RaiKu M60
Erkki Kytönen Seinäjoki M60
Timo Maunula Valkeakosken Haka M60
Johan Mattfolk If Kraft M60
Petri     Moilanen Hämeenlinna M60
Erkki Petäjä     Seinäjoki M60
Timo Saari Liikuttavat Sastamala M60
Hannu Tarna Ikaalinen M60
Lasse Oulasvirta Tampere M60
       
  M70    
       
Erkki Ylikoski Kunto-Pirkat M70
       
  N    
       
Varpu Asukas KanSu N
Jenni Hurtig Kyröskoski N
Johanna Kiviranta   N
Anna-Kaisa Koivisto Tampere N
Venla Koivula Aqua Plus Triathlon N
Riia Koskela Parkano N
Salla Kotakorva Ikaalisten Urheilijat N
Mari Lepistö Ilmajoki N
Silvia Luup Rastikarhut N
Aino Mäenpää Aqua Plus Triathlon N
Anna-Kaisa Mäkipää Köyliön Lallit N
Katja     Nissilä Pori N
Katja Peltoniemi Vaasa N
Laura Polvi Hämeenlinna N
Erika Pulkkinen TriVateam N
Niina Pöysti Preiviikin Kiri N
Päivi Seppänen Tampereen Maratonklubi N
Irina Smirnova Kankaanpää N
Assi Steurs Triathlonteam 226 N
Anna-Kaisa Taimi Ylöjärvi N
Emilia Thomas Salo N
Pipsa Uusihakala Vaasa N
Tuuli Viitaniemi Tampere N
       
  N40    
       
Minna Haikonen Triathlonteam226 N40
Kati Haromo Team Raju / Rauma N40
Suvi Holmberg TT Treenitehdas N40
Katariina Janka Tampere N40
Henna Jokinen Tampereen Maratonklubi N40
Noora Katajamäki Tampereen Maratonklubi N40
Marjo Laitinen Pori N40
Heidi Lehtola Kauhajoki N40
Paula Liukku Tuusula N40
Heidi Majuri TREMK N40
Rosi Mäki-Juoni Kauhajoki N40
Saila Männikkö Rauma N40
Raija Polvinen Aqua Plus Triathlon     N40
Marita Rintala Huittinen N40
Anne Ryödi Kauhajoki N40
Pia Siltala Laihian Luja N40
Aino Sirkka HRTR N40
Anna-Lena Strömbäck Koivulahti N40
Maria Uurto Tampereen Maratonklubi N40
Vilma Vesterinen Jyväskylä N40
Sanna Ylistenniemi Sastamala N40
       
  N50    
       
Tarja Ahola Ikaalinen N50
Minna Hauhia Ikaalisten Urheilijat N50
Minna Hautamäki Tampere N50
Tiina Kauppila   N50
Maria Koivisto Team Rahola N50
Tiina Lahtinen Pori N50
Jaana Saarela Kunto-Pirkat N50
Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50
Tuula  Vataja KanMara N50
Johanna Ylihaveri Ikaalinen N50
       
  N60    
       
Merja Laihonen Porin Urheiluveteraanit N60
Pirjo Mettänen Virtain Urheilijat N60
Sirpa Rosti Kaarinan Juoksuklubi N60
Raija Svarvar Häjyt N60
Jaana Volanto-Salo Kauhajoki N60
       
       
  10 KM    
       
       
  M    
       
Huugo Honkasalo Pori M
Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö M
Jouni Kock   M
Kalle Kuusisto Tampere     M
Jarkko Riitahuhta HSU M
Joni Karo Tampere M
Pasi Kivistö Noormarkun Koitto M
Juha-Pekka Koivula Sastamala M
Ville Malja Helsinki M
Timo Mantere Ilmajoen Kisailijat M
Juha Nyyssönen Kylve M
Jussi Valli Käpylä Ski Team Kankaanpää M
Jussi Saari Team Norski M
Jussi Salo Ilmajoen Kisailijat M
Jarno Vikman Teivo Staeyrs M
       
  M17    
       
Aaro  Haapamäki Kauhajoen Karhu M17
Leevi Kiukkonen Kauhajoen Karhu M17
Pyry Paloviita Nokia M17
Juhana Siivonen Rauman Urheiljat M17
Niilo Siivonen Hinnerjoki M17
Rami Tuominen KanSu M17
       
  M40    
       
Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa M40
Jim Eriksson IF Kraft M40
Jukka Esko Ikaalinen M40
Terho Into Velo Salo M40
Jouni Jääskeläinen Ikaalinen M40
Risto Kuusiluoma Porin Kuntoilijat M40
Heikki Leppänen KylVe M40
Petri Laakkonen Tampere M40
Petri Laine   M40
Janne  Syrjäläinen Hima M40
Thomas Zacheus Porin Seudun Diabeetikot M40
Markku Takamaa Team Backland M40
       
       
  N    
       
Kadi Alber TriVaTeam  
Sonja Koljonen    
Mona Koskimaa    
Satu Lahtela Eurajoki  
Sanni Leppäniemi Ylöjärvi  
Julie Riitahuhta Noormarkku  
Emmi Ylimäki Vesilahti  
Karoliina Äikäs Kankaanpää  
       
  N17    
       
Emma Haka-Risku TriVATeam  
Fanny Kiukkonen Kauhajoen Karhu  
Vilma Koivula TriVaTeam  
Priska Peltomaa Pomarkku  
       
  N40    
       
Jaana Andersson Munkviken  
Katja Heikkinen    
Mari Huovila Sastamala  
Satu Kivelä Helsinki  
Kirsi Laine Pori  
Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  
Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  
Anu Pörsti Preiviikin Kiri  
Johanna Storkamp Team Sörri  
Anu Vaherluoto Hirveetreenitsemppiryhmä  
Anna Väisänen Hirveetreenitsemppiryhmä