Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

20.10. KANKAANPÄÄ MARATON 

LÄHTÖLISTA JA KILPAILUNUMEROT

lista on ns. virallinen, jonka mukaan tulokset tulevat. 

Tarkista vielä, että olet täyttänyt ilmoittautumisen oikein. Alla olevat tiedot ovat peräisin ilmoittautumisjärjestelmästä ja nimet yms. siinä muodossa, kun ne olet ilmoittanut. Joitakin pieniä korjauksia on tehty. Osallistujat ovat aakkosjärjestyksessä matkoittain. Osa jälki-ilmoittauteista on listan lopussa. Mahdolliset muutospyynnöt pyydämme lähettämään osoitteeseen kankaanpaanmaraton@gmail.com

    10 KM    
         
         
1001 Jukka Esko Ikaalisten Urheilijat M40
1002 Seppo Hakala Häjyt/Vähäkyrö M40
1003 Päivi Hakala Häjyt/Kuortane N40
1004 Eerika Heino   N
1005 Esko Heinola Kauhajoen Karhu M40
1006 päivi heinonen   N
1007 Merja Huhtala Kokemäki N40
1008 Jouni Jääskeläinen Ikaalisten Urheilijat M40
1009 Riittta Kalliomäki Posa N
1010 Reeti Keskimäki Kanat M
1011 Pauliina Keskimäki Kanat N
1012 Johanna Keskitalo Kanat N
1013 Anni Kierikka   N
1014 Sanna Kivelä   N
1015 Mikko Kivikari   M
1016 Jarkko Kivikari   M
1017 Erkki Korhonen   M40
1018 Pirkko Korhonen POSA N40
1019 Sanna Moijanen   M
1020       M
1021 Tuija Korkeaharju Seinäjoki N
1022 Annukka Korkeaharju Ilmajoki N
1023 riikka koskinen   N
1024 Leena Kyrönviita   N
1025 Siiri Laino Hapua N17
1026 Pekka Lampinen Team Rahola M40
1027 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon M17
1028 Jonna linkki Kankaanpää N
1029 Roosa Marjaniemi Noormarkun Nopsa N
1030 Juho Mäenpää   M
1031 Aino Mäenpää Aqua Plus Triathlon N
1032 sami natri Pori M
1033 Outi Nieminen   N
1034 Ulla Peltoniemi   N
1035 Anne Prunnila HSU N
1036 Anu Pörsti Preiviikin Kiri N40
1037        
1038 Armi Rajahalme   N
1039 Nita Rajahalme   N
1040 Saija Rajakallio Kanat N
1041 Miia Rajakallio Kankaanpää N40
1042 Jasmine Reittonen Sastamala N
1043 Janica Saari Seinäjoki N
1044 Johanna Salo Kanat N40
1045 Susanna Salokangas Hapua N
1046 Anita Santanen Kuortaneen kunto N
1047 Elina Seppälä   N
1048 Juha Tuomola Teivo Stayers M
1049 Tiia Viitasaari   N
1050 Jarno Vikman Tampere M
1051 Virpi Vuorenmaa Posa N
1052 Jani Vuorinen PoSa M
1053 Hannaleena Vuorinen Kankaanpää N
1054 Karoliina Äikäs PoSa N
1055 Toni Huuskonen SKI Jyväskylä M
1056 Joni Karo   M
1057        
1058 Sanna Kivioja KANKAANPÄÄ N
1059 Johanna koskinen Kankaanpää N
1060 Kaisa Tirkkonen Stamina Triathlon Club N40
1061 Rauno Koivisto Ikaalisten Urheilijat M40
1062        
1063 Reijo Miettinen Nami M40
1064 Maria Mäihäniemi Aqua Plus  N
1065        
         
  ENERGIAYHTIÖIDEN SM-KILPAILU, VIESTI  
         
1099        
1100 Pasi Hiltunen Vatajankosken Sähkö I  
1101 Olli Kujansuu Vatajankosken Sähkö I  
1102 Juha Marttila Vatajankosken Sähkö I  
1103 Pekka Niemi  Vatajankosken Sähkö I  
1104        
1105 Petri Paajanen Vatajankosken Sähkö II  
1106 Jussi Poussa Vatajankosken sähkö II  
1107 Mikko Vaajasaari Vatajankosken Sähkö II  
1108 Akseli Reho Vatajankosken Sähkö II  
1109        
1110 Albert Mäkelä Leppäkosken Sähkö Oy  
1111 Jukka Rajala Leppäkosken Sähkö Oy  
1112 Pilvi Suhonen Leppäkosken Sähkö Oy  
1113 Niina Kulmala Leppäkosken Sähkö Oy  
1114        
    MARATON  
         
         
1 Ali Abdulrahman Porin kuntoilijat M
2 Jussi Arkela Rauhalahti Road Runners M40
3 Matti Borg Tampereen Maratonklubi (TREMK) M50
4 Ida Erola Noormarkku N
5 Henri Hakulinen   M
6 Eero Hammais Unit Lost M
7 Petri Harju APK-maratoonarit M45
8 Kari Haukkala Häjyt Seinäjoki M50
9 Mikko Heiniö FMR M70
10 Pasi Helin FMR M45
11 Jaakko Hemminki   M
12 Ari Hietaharju MaratoonArit M45
13 Annemari Hirsimäki   N
14 Marjo Hutri Häjyt / Seinäjoki N50
15 Mika Hämäläinen KPK 24/7 M
16 Matti Höysniemi   M40
17 Marko Isoaho Tampere M45
18 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners M70
19 Henri Jalonen Ylöjärvi M
20 Vesa Järvenpää 100mc.fi M50
21 Heikki Järvenpää Parkano M60
22 Jorma Jääskeläinen Tampereen maratonklubi M55
23 Tapio Kainulainen Tampereen Maratonklubi M65
24 Ville Kangasniemi Unit Lost M
25 Marianne Kankaanmäki   N
26 Seppo Kantola Kuru M45
27 Ismo Kantola FMR M50
28        
29 Jorma Keskinen Pietarsaari M65
30 Paula Kiukkonen Kauhajoen Karhu Maratoonarit N
31 Tatja Koivukorpi-Järvenpää Pori N40
32 Kaj Koivumäki Team Rahola M50
33 Sinikka Kokko Jalasjärven Jalas N40
34 Juha Kortesalmi Dialectica M
35        
36 Laura Kuitunen Pulmusen Pullistus N40
37 Anna Kuitunen   N40
38 Jyrki Kukko FMR M50
39 Michael Kull Espoon Tapiot M40
40 Anu Kuuppelomäki   N40
41 Pirkka Kuusela   M
42 Anne Kuusimäki Tampere N
43 Jaana Lastikka   N
44 Anne Laukkanen Team Manyone N40
45 Marko Leppäniemi Kokemäki M45
46 Paavo Leskinen Hämeenkyrö M
47 Juha Lifländer Lappeenranta M45
48 Kristian Lindqvist Hop-Hab M45
49 Sari Lintula   N40
50 Jukka-Pekka Liukkonen Stamina TC M45
51 Orvo Luoma APK-maratoonarit M65
52 Asko Malkamäki   M45
53 Sari Malvisalo   N40
54 Kalle-Pekka Mannila HarjUs Triathlon M40
55 Eija Mellin Team Rahola N50
56 Jukka Mertaniemi Team Iloiset potkijat M50
57 Sirpa Mertaniemi Team Iloiset potkijat N40
58 Mika Osmonen OP-Isännöinti M50
59 Juhani Muuronen   M60
60 Joni Mäkelä Kankaanpää M
61 Tero Mäkelä Dialectica M
62 Juha Mäkelä Kylmäkosken Veikot M55
63 Jussi Mäkiranta Wasa Triathlon  M
64 Kaisa Mäkinen triVAteam N
65 Markku Männistö APK-maratoonarit M45
66 Tommi Nieminen FAS M
67 Esa Nuottivaara Häjyt M60
68 Jarno Paajanen Lappeenranta M
69 Marko Paakkola Viasveden Maratonklubi M
70 Teemu Paananen Marjoniemen Urheilijat M45
71        
72        
73 Kimmo Peurakumpu TAMPERE M45
74 Tero Pyssysalo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu M50
75 Ville Rauvola Pulmusen Pullistus M40
76 Paavo Ritala Skinnarilan Dynamo M
77 Ilmari Rontti 100mc.fi M55
78 Jarkko Rännäli   M
79 Piia Saarenoja   N40
80 Paavo Saari Häjyt/Ylistaro M70
81 Ainostiina Salo   N
82 Annina Salo   N
83 Katri Saloharju   N50
84 Lasse Sevonkari Keravan urheilijat M40
85 Irina Smirnova Kankaanpää N40
86 Jarmo Suoranta Urheiluseura Loputon Hiki ry M
87 Anri Södergård   N40
88 Niina Taimisto Team Rahola N
89 Jan Tammela KPK 24/7 M
90 Heikki Tanskanen Yit Runners M50
91 Jaana Tenkanen   N40
92        
93 Sanna Tiikkainen   N
94 Konsta Tikka HarjUs Triathlon M
95 Teemu Tikkaoja IK-Maraton M40
96 Johanna Toivanen Telia Runners N
97 Hanna-Mari Tuomisto 100mc.fi N40
98 Risto Vainio Team  Raju M70
99 Juha Viita SSU Triathlon M45
100 Arto Viitala KanMara M55
101 Olavi Vähämäki Laihia M60
102 Tapani Välimäki Nokia M60
103 Kai Ylä-Outinen Triathlonteam 226 M50
104 Pasi Ämmälä   M45
105 Timo Isolähteenmäki Ylöjärven Yrityspalvelut Oy M
106 Jani Karo   M
107 Pekka Ruissalo Kaupunkilehti Tamperelainen M
108        
109 Reijo Rajahalme Kankaanpäänmaraton.com M55
110        
111 Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö M
112 Lauri Joensuu Tampee M
113 Jari Koskinen Aqua Plus Triathlon M50
    PUOLIMARATON  
         
         
501 Tapio Aalto Tupurla M60
502 Tarja Ahola Ikaalinen N50
503 Mari Ahvenjärvi Ulvilan Ura N
504 Ali Maqsood   M40
505 Anne Sarin   N50
506 Johanna Back Jeppo N40
507 Virpi Eskelä   N60
508 Ari Granroth   M50
509 Susa-Serina Hakamäki Noormarkku N
510 Antti Hakola   M
511 Minna Hauhia Ikaalinen N50
512 Arto Hautakangas Keurusselän Maratoonarit M50
513 Helena Hautakangas Keurusselän Maratoonarit N50
514 Johanna Hermans Oravais IF N
515 Lari Hietaranta Ruovesi M
516 Susanna Hietikko Kauhajoen Karhu N50
517 Sami Honkala Teivo Stayers M40
518 Lassi Hopeasalo Teivo stayers M
519 Jouni Huhtala Kokemäki M50
520 Tomi Huhtamäki Vaasa M40
521 Anna Huostila KU-58 N
522 Emma Iisakkala   N
523 Anssi Joutsenlahti KankU M60
524 Eveliina Junnila Lapin Salama N
525 Kirsi Juusela Marathonkoulupori N40
526 Pertti Jäppinen   M60
527 Rasmus Jääskeläinen   M
528 Minna Kaasalainen   N
529 Elli Kallio Pihlajalinna / Kuusiolinna Terveys Oy N
530 Pekka Kantonen Pegaros M60
531 Tapio Karttunen Huittinen M40
532 Mikko Kiilholma Tampere M40
533 Johanna Kiviranta Julkujärvi N
534 Kari Koivisto Villilän Vireeni M50
535 Marko Kokemäki   M40
536 timo kolkkava Vaajakoski M50
537 Johanna Kotkaniemi Alavus N
538 Ville Krannila Aqua Plus Triathlon M
539 Reija Kurki Team Manyone N
540 Jutta Kuusela Team Kuusela N
541 Anne Kuusela Team Kuusela N50
542 Risto Kuusiluoma Porin Kuntoilijat M60
543 Erkki Kytönen CMI OyLtd M60
544 Milla Köynnös Vaasa N40
545 Leena Larimo Running Club Wasa N
546 Riikka Latva Pori N
547 Kirsti Laurila Eräjärven Urheilijat N
548 Juuso Leppälä Porin Pyrintö Variksenmarjat M
549 Tuukka Leppänen Ylöjärvi M40
550 Marjo Liias Ilmajoki N40
551 Janne Loven Boliden Harjavalta M40
552 Elliina Lähteenmäki   N
553 Hannu Majamaa Kankaanpää M60
554 Tauno Mathlin Kuljun Ketut M40
555 Merja Mononen   N
556 Maiju Muikku   N
557 Jaana Mylly Turku N50
558 Kari Mäenpää Pirkkala M50
559 Kaisa Männistö TT226 N40
560 Juha Nikkanen Hämeenlinnan Hiihtoseura M50
561 Jukka Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy M
562 Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy M50
563 Saija Nuotiomaa Pori N50
564 Samuli Olli   M
565 Markus Olli   M
566 Lasse Oulasvirta Tampereen yliopisto M60
567 Irene Paajanen Forssa  N40
568 Sami Peltoniemi   M40
569 Esa Peltoniemi   M60
570 Timo Pelto-Piri   M50
571 Jouko Perkiömäki KanMara M50
572 Anu Pitkänen   N
573 Annika Polvi Variksenmarjat N40
574 Mikko Pylkkänen SK Porrassalmi M40
575 Jouni Rantala Kangasalan Kisa M40
576 Mika Rapila   M40
577 Julie Riitahuhta Noormarkku N
578 Sami Rusanen   M40
579 Anne Ryödi Kauhajoen Karhu N40
580 Timo Saaranen Ikaalinen M50
581 Marko Saari Jalasjärvi M40
582 Timo Saari Liikuttavat Sastamala M60
583 Mia Saivo   N
584 Kari Salo   M50
585 Jaana Salo HarjUS N
586 Jesse Salonen   M
587 Pasi Sandholm Liikuttavat M50
588 Anne Sankari HarjUs Triathlon N50
589 Alpo Santanen Kuortaneen kunto M60
590 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50
591 Auli Sistonen   N40
592 Jarmo Soukainen   M60
593 Anna-Lena Strömbäck Koivulahti N40
594 Jyrki Suoja   M50
595 Pasi Surakka Stamina Triathlon Club jyväskylä M50
596 Eero Sällinen Eeron Maratonklubi M60
597 Johanna Sällinen Turun urheiluliitto N
598 Sanja Säpyskä Kangasala N
599 Anna-Kaisa Taimi Ylöjärvi N
600 Hannu Tarna Ikaalisten urheilijat M60
601 Kimmo Tihula   M50
602 Ville Tolvanen   M
603 Liis Toomingas Alavus N
604 Camilla Uusi-Luomalahti   N
605 Elina Uusitalo Tampereen maratonklubi N
606 Ville Valjus   M
607 Timo Valkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat M
608 Tuula Vataja Kankaanpään Maratonklubi N40
609 Merja Veikkola Kaipion kunto N50
610 Noora Viitaniemi   N
611 Vertti Viitasaari   M
612 Verna Vikman   N
613 Niko Vähäsantanen   M
614 Markus Välimäki KylVe M40
615 Timo Arojoki   M60
616 Markku Takamaa Tampereen Sähkölaitos M40
617 Pentti Karo   M60
618 Mauno Marjomäki 100mc.fi M60
619 Raimo Sillanpää Vetelin Energia M60
620        
621 Anna Salomäki PoSa N
622 Satu Tepponen Kilvakkala N
623 Päivi Takala Häjyt Seinäjoki N50
624 Aila Kivimaa Alavus N60
625 Irja Jokinen   N60
626 Santeri Susiniemi Vatajankosken Sähkö Oy M
627 Ville Halmes Tampere M
628 Johanna Raukola PoSa N
629 Henna Penttilä Alavus N
630 Mia Koskinen Aqua Plus Triathlon N40
631 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö M