Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

XV KANKAANPÄÄ MARATON 17.10.

Virallinen lähtölista

    MARATON    
         
1 Pasi Aarnilähde Nami ry M
5 Veli-Matti Aho  Team Manyone M45
8 Timo Ahonen Tampereen Maratonklubi M55
10 Marko Alin Säkylän Urheilijat M40
11 Jussi Arkela Rauhalati Road Runners M40
14 Tomi Avellan Myrskynsilmä M40
18 Tomi Boren Vaasa M
20 Sergey Frolov Forssan Salama   M45
23 Maria Haapamäki Kauhajoen maratoonarit N40
24 Minna Haka-Risku Vammalan Seudun Voima N40
27 Tero Halme FMR M
28 Harri Halme Aqua Plus Triathlon M50
29 Terhi Halonen Kunto-Pirkat N40
31 Ole Antti Halonen Kotka M
33 Petri Harju APK-Maratoonarit M45
34 Timo Herrala Iivarinkylän Pyrkivä M55
38 Juha Hietanen Endurance M45
45 Anna Hillgren Team Raju N40
46 Antero Holma Alahärmän Kisa M70
47 Mika Hämäläinen Parkano M45
50 Petteri Hämäläinen Kuopion Elo M40
51 Jyri Hänninen Tampereen Maratonklubi M45
53 Markus Ilva Team Rahola M40
54 Ville Ilvonen Tampereen Maratonklubi M40
58 Timo Isolähteenmäki Ylöjärven Yrityspalvelu Oy M40
60 Olli Itäsalo   M40
61 Toni Janka Helsinki M
63 Elina Junnila Mc100.fi N
64 Jussi Jurva Ilmajoki M40
70 Kirsi Juusela Marathonkoulu Pori N50
71 Reetta Järvenpää Marathonkoulu Pori N40
72 Vesa Järvenpää 100mc.fi/Isojoki M50
76 Keijo Kaartinen Kerava M55
77 Ilkka Kaikuvuo Tampereen Sisu M40
79 Jukka Kamula Kokkola M55
80 Ismo Kantola FMR M50
81 Seppo Kantola Kuru M50
82 Pekka Karhumäki Marathonkoulu Pori M60
83 Esko Kariniemi RDS M55
85 Pasi Kaunisto Forssan Salama / Ypäjä M50
92 Jukka Kauppila Kalajoen Junkkarit M60
94 Kariina Kauppinen ONMKY/KKM N50
95 Sakari Kemell Häjyt M50
97 Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot M55
98 Jussi Kinnunen Valkeakoski M
101 Paula  Kiukkonen Kauhajoen Karhu Maratoonarit N
102 Olli Kohonen IF Mairea Pommi M40
103 Keijo Kohtala Eurajoki M50
104 Kari Koivisto Team Rahola M60
105 Tatja Koivukorpi-Järvenpää Porin Soutajat ry N40
107 Jukka  Koljonen Tampereen Maratonklubi M50
111 Toni Koskinen Stokiksen Seisojat M40
117 Olavi Kuja-Lipasti Häjyt M60
118 Mia Kumlander TuUl Maratonkoulu N40
119 Pirkka Kuusela Hämeenlinna M40
120 Janne Laakkonen FMR M50
122 Miika Lahtela Rauman Palomiesurheilijat M40
123 Matias Laine Annikin Voimailijat M40
126 Kalle Laine Mettäkylän Akilles M40
127 Tuukka Lampila Nokia M40
129 Timo Lappinen Happy Feet M45
131 Ari Lappinen Happy Feet / Pietarsaari M55
132 Anne Laukkanen Team Manyone N40
133 Markku Lauste Nami/100mc.fi M65
134 Kristian  Lindqvist IK Falken M50
135 Lea Linnero Järvenpää N
136 Päivi  Linnero Team Rahola N60
137 Jukka-Pekka Liukkonen Stamina DC Jyväskylä M50
138 Arttu Liukku HyPy Triathlon M40
139 Orvo Luoma APK-Maratoonarit M65
140 Arto Löppönen Tampere M
141 Asko Malkamäki Kangasala M45
142 Jukka Manner Team Raju / Kaarina M55
143 Timo Marjomäki valimatkat.fi M55
144 Janne  Matero TKU, Turun Seudun Kenttäurheilijat M45
145 Janne Mattila Rauhalati Road Runners M50
146 Heidi Mattila TriathlonSuomi N
147 Piia Meriläinen-Honkala Teivo Stayers N40
148 Tapio Metso Stokiksen Seisojat M55
149 Petri Mononen Team Rahola M50
150 Miko Mustajärvi Tampereen Maratonklubi M45
151 Jouko Mäkelä Porvoo M50
152 Hanna Mäkimantila Seinäjoki N40
153 Raimo Mäkinen APK-Maratoonarit M65
154 Miika Mäkitalo House Of M-Files, Fire and Blood M40
155 Samuli Nieminen West Coast Ultra Runners M
156 Marjo Niinimäki Team Rahola N
157 Juha Nikkanen Hämeenlinnan Hiihtoseura M60
158 Esa Nuottivaara Häjyt M60
159 Harri Nurmi Teamraju/Raisio M65
160 Paavo Pajunen Rantasalmen Urheilijat M70
161 Jorma Panula Pori M55
162 Niko Peltomaa Team Rahola M40
163 Janne Peltonen Kettäurheilijat-58 M40
164 Tom Perttala Velo Salo M45
165 Kimmo Peurakumpu Tampere M45
166 Annika Polvi Marathonkoulu Pori N40
167 Ossi Porri Vantaa M45
168 Eero Pouru KylVe M55
169 Veikko Punkka Nami M50
170 Iina Puskala 100mc/Nami N40
171 Mika Puskala 100mc/Nami M45
172 Tero Päärni Velo Salo M45
173 Reijo Rajahalme Kankaanpää M60
174 Markku Rauhala HSU M65
175 Ilmari Rontti 100MC M60
176 Susanne Roos Hippoksen Maratonkerho N40
177 Jarkko Rännäli Ulvila M40
178 Timo Saaranen Ikaalinen M55
179 Piia Saarenoja Ylöjärvi N40
180 Matti Saari Ikaalinen M
181 Mauno Saastamoinen Turku M60
182 Rami Salminen Team Raju   M50
183 Hannu Sauvala Manyone M45
184 Antti Savolainen Tampere M40
185 Klaus Savolainen Jyväskylä M55
186 Mikko Setälä Porin Tarmo M40
187 Lasse Sevonkari Kerava M40
188 Juuso Simpanen Finnish Marathon Runners M
189 Riku Someristo Pori M40
190 Juha  Souko Spiidi.net M45
191 Tom Syri Kokkola M50
192 Tatu Syvärinen Luvia M
193 Ville Taimi Ylöjärvi M
194 Harri Tatti Pirkkala/Punkalaitumen Kunto M45
195 Mikko Teräväinen   M
196 Matti Tiainen Ilmajoki M40
197 Jorma S. Tiiri 100mc/Loimaa M60
198 Teemu Tikkaoja IK-Maraton M40
199 Hannu Tohni Tampereen Maratonklubi M55
200 Teemu Törmälä Diablos Rojos M
201 Arto Ulvinen Ylistaro M50
202 Eija Uusi-Esko 100mc N60
203 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto M
204 Aulis Valli APK-Maratoonarit M60
205 Päivi  Vierula   N
206 Juha Viita  SSU Triathlon/Seinäjoki M50
207 Elias Viitakoski Porin Tarmon Triathlon M40
208 Arto Viitala KanMara M60
209 Timo Vuolle Puijon Mahti M
210 Jari Vuori Tampere M45
211 Olavi Vähämäki Laihia M60
212 Tapani Välimäki Nokia M60
213 Juhani Yli-marttila Team Rahola M
214 Kai Ylä-Outinen Triathlonteam 226 M55
215 Michaela Åvall Diablos Rojos N
216 Tuomas Tavaststjerna Kankaanpää M
217 Marjo Tossavainen Tampere N50
         
    PUOLIMARATON    
         
         
502 Tapio Aalto Tampere M60
503 Tarja Ahola Ikaalinen N50
504 Nicke Andersson Munkviken M50
511 Varpu Asukas KanSu N
516 Jouni Hakala RaiKu M60
518 Kati Haromo Team Raju / Rauma N40
519 Patri Haromo Team Raju/ Rauma M50
520 Minna Hauhia Ikaalisten Urheilijat N50
523 Matti Helen Tuul / Pirkkala M40
530 Markku Hilden Kangasala  M50
533 Sami Honkala Teivo Stayers M40
534 Lassi Hopeasalo Teivo Stayers M
535 Ilkka Hurmansalo Aqua Plus Triathlon M40
537 Jenni Hurtig Kyröskoski N
539 Asko Huuki Tampere M
540 Pyry Ilmarinen LUU M
541 Janne Inberg SAKEV1 M
542 Katariina Janka Tampere N40
552 Jeremias Joutsensaari Kangasala SK M
553 Jarmo  Joutsensaari Kangasala SK M50
555 Jani Karo Nokia M
558 Noora Katajamäki Tampereen Maratonklubi N40
559 Tiina Kauppila   N50
563 Kimmo Kiprianoff TriVAteam M
565 Johanna Kiviranta   N
571 Maria Koivisto Team Rahola N50
574 Rauno Koivisto Ikaalisten Urheilijat M50
577 Venla Koivula Aqua Plus Triathlon N
578 Mika Koivumäki Nakkilan Vire M40
580 Timo Kolkkava Vaajakosken Kuohu M50
583 Riia Koskela Parkano N
584 Salla Kotakorva Ikaalisten Urheilijat N
585 Erkki Kytönen Seinäjoki M60
586 Ilari Köykkä Kauhajoen Karhu M50
587 Tiina Lahtinen Pori N50
590 Merja Laihonen Porin Urheiluveteraanit N60
591 Marjo Laitinen Pori N40
594 Tuomo Lappalainen Jyväskylä M50
597 Vesa Lehtinen Keva M
599 Heidi Lehtola Kauhajoki N40
602 Juuso Leppälä Variksenmarjat Pori M
603 Sakari Leppäniemi Aqua Plus Triathlon M
604 Janne Loven Ulvila M40
608 Silvia Luup Rastikarhut N
609 Johan  Mattfolk IF Kraft M60
611 Reijo Miettinen Nami ry M50
614 Petri Moilanen Hämeenlinna M60
616 Tomi Mustalahti Sastamala M40
618 Aino Mäenpää Aqua Plus Triathlon N
621 Jouni Mäkelä APK-Maratoonarit M50
624 Rosi Mäki-Juoni Kauhajoki N40
625 Onni Mäki-Juoni KaKa M
629 Janne Männikkö Team Raju M40
631 Saila Männikkö Rauma  N40
632 Katja Nissilä Pori N
633 Lassi Okka TriVAteam M
637 Lasse Oulasvirta Tampere M60
638 Sami Peltoniemi Vaasa M
639 Katja Peltoniemi Vaasa N
640 Timo Pelto-Piri Mänttä M50
641 Erkki Petäjä Seinäjoki M60
643 Laura Polvi Hämeenlinna N
644 Erika Pulkkinen TriVateam N
647 Marita Rintala Huittinen N40
652 Sirpa Rosti Kaarinan Juoksuklubi N60
654 Anne Ryödi Kauhajoki N40
657 Jaana Saarela Kunto-Pirkat N50
658 Timo Saari Liikuttavat Sastamala M60
664 Pia Siltala Laihian Luja N40
665 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50
668 Aino Sirkka HRTR N40
669 Irina Smirnova Kankaanpää N
670 Assi Steurs Triathlon team 226 N
674 Anna-Lena Strömbäck Koivulahti N40
678 Peter Ståhl IF Sibbo-Vargarna M50
684 Jyrki Suoja Pori M50
686 Anna-Kaisa Taimi Ylöjärvi N
687 Timo Talman Pori M40
688 Janne Tamminen Atmospiiri/sidoste Oy M
689 Hannu Tarna Ikaalinen M60
690 Emilia Thomas Salo N
691 Samu  Tuomaala Keuruu M40
692 Tuomo Tuomisto Kunto-Pirkat M40
693 Maria Uurto Tampereen Maratonklubi N40
694 Pipsa Uusihakala Vaasa N
695 Juha Vasama Pori M40
696 Tuula  Vataja KanMara N50
697 Vilma Vesterinen Jyväskylä N40
698 Tuuli Viitaniemi Tampere N
699 Sami  Viitaniemi Tampere M40
700 Jaana Volanto-Salo Kauhajoki N60
701 Markus Välimäki KylVe M40
702 Johanna Ylihaveri Ikaalinen N50
703 Jukka Ylihaveri Ikaalinen M50
704 Erkki Ylikoski Kunto-Pirkat M70
705 Sanna Ylistenniemi Sastamala N40
706 PIrjo Mettänen Virtain Urheilijat N60
707 Anna-Kaisa Mäkipää Köyliön Lallit N
708 Arto Tolsa Pori M
709 Vesa Linden TT Treenitehdas M50
710 Päivi Seppänen Tampereen Maratonklubi N
711 Suvi Holmberg TT Treenitehdas N40
712 Petteri Lehmuskallio Rauma M50
713 Henna Jokinen Tampereen Maratonklubi N40
714 Kari Vuorinen Kunto-Pirkat M50
715 Niina Pöysti Preiviikin Kiri N
716 Paula Liukku Tuusula N40
717 Minna Haikonen Triathlon team 226 N40
718 Joni Mettänen Kangasala M
719 Rauno Vänni Nokia M50
         
    10 KM    
         
1002 Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa M40
1003 Kadi Alber TriVateam N
1005 Jaana Andersson Munkviken N40
1008 Jim Eriksson IF Kraft M40
1009 Jukka Esko Ikaalinen M40
1010 Aaro Haapamäki Kauhajoen Karhu M17
1011 Emma Haka-Risku TriVAteam N17
1012 Katja Heikkinen   N40
1016 Huugo Honkasalo Pori M
1017 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö M
1018 Jouni Jääskeläinen Ikaalinen M40
1020 Joni Karo Tampere M
1021 Fanny Kiukkonen Kauhajoen Karhu N17
1022 Leevi Kiukkonen Kauhajoen Karhu M17
1023 Pasi Kivistö Noormarkun Koitto M
1024 Jouni  Kock   M
1027 Juha-Pekka Koivula Sastamala M
1031 Vilma Koivula TriVAteam N17
1033 Sonja Koljonen   N
1037 Mona Koskimaa   N
1038 Risto Kuusiluoma   M40
1039 Kalle Kuusisto Tampere M
1040 Petri Laakkonen Tampere M40
1041 Satu Lahtela Eurajoki N
1042 Petri Laine   M40
1043 Kirsi Laine Pori N40
1044 Heikki Leppänen KylVe M40
1045 Sanni  Leppäniemi Ylöjärvi N
1046 Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat N40
1047 Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat N40
1049 Ville Malja Helsinki M
1050 Pyry Paloviita Nokia M17
1052 Priska Peltomaa Pomarkku N17
1054 Anu Pörsti Preiviikin Kiri N40
1055 Julie Riitahuhta Noormarkku N
1058 Jaakko Riitahuhta HSU M
1059 Jussi Saari Team Norski M
1060 Niilo Siivonen Hinnerjoki M17
1061 Juhana Siivonen Rauman Urheilijat M17
1062 Janne Syrjäläinen HiMa M40
1064 Markku Takamaa Team Backland M40
1065 Anu Vaherluoto Hirveereenitsemppiryhmä N40
1066 Jussi Valli Käpylä Ski Team Kankaanpää M
1067 Anna  Väisänen Hirveereenitsemppiryhmä N40
1068 Thomas Zacheus Porin Seudun Diabeetikot M40
1070 Karoliina Äikäs Kankaanpää N
1071 Jarno Vikman Teivo Stayers M
1073 Emmi Ylimäki Vesilahti N