Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

12. KANKAANPÄÄN TALVIJUOKSUSARJA 2016-2017 YHTEISTULOKSET

  NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Rami Tuominen KSL M16   24:29  (2) 25:18  (1)       3
2 Oskari Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat M16   18:06  (1)     17:11   (1)   2
2 Roni Hiitelä Ylöjärven Ryhti M16 19:07   (1)           1
4 Kalle Ijäs Ylöjärven Ryhti M16 19:21   (2)           2
5 Onni Koskela Ylöjärven Ryhti M16 19:48   (3)           3
6 Veeti Seppälä Ylöjärven Ryhti M16 20:13   (4)           4
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Lasse Hopeasalo Teivo Stayers M 17:39    (1) 18:10  (1) 18:05  (1) 18:30   (1) 16:53   (1) 17:12  (1) 4
2 Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö Oy M 19:22    (3) 19:14  (2) 19:56  (3)   19:13   (2) 18:38 (2) 9
3 Matti Sari Ikaalisten urheilijat M 18:27   (2) 19:21  (3)   19:20   (5)   18:39 (4) 14
4 Tuomo Tuomisto Metätyöt Tuomo Tuomisto M 19:46    (4) 20:21  (4)   19:11   (4)   18:40 (5) 17
5 Jouko Uusitalo Ikaalisten urheilijat M 21:15   (5) 20:53  (5)   21:15   (6) 21:36   (3) 21:05  (7) 19
6 Kai Lepistö Vatajankosken Sähkö Oy M KILPAILUN ULKOP. 24:53  (7) 27:38  (6) 28:38   (7) 25:21   (4) 25:43 (8) 24
7 Juha-Matti Uusitalo Kankaanpää M 34.59   (5) 36:33 (8)   38:02   (8) 37:46   (5) 35:11 (9) 26
8 Jari Niemenmaa Ikaalinen  M     19:16  (2) 18:59   (3)     5
9 Tuomas Mäkinen Kankaanpää M           18:34 (2) 2
10 Aaro Matila Porin Yleisurheilu M       18:39   (2)     2
11 Aki Saarikoski Forssan Salama M     20:46 (3)       3
12 Jari Liesmäki TT talli M           19:37 (6) 6
13 Markus Kaikkonen TT226 M   20:56  (6)         6
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Rauno Koivisto Team Kilvakala M40 18:42   (1) 18:48  (1) 18:42  (1) 18:46   (1) 18:44   (1) 18:57 (1) 4
2 Timo Järvensivu Tampere M40 19:35   (2) 20:28  (2) 21:47  (2) 20:35   (2) 20:40   (2) 19:49 (2) 8
3 Marko Karvanen KankU M40 20.26   (3) 21:05  (3)     20:46   (3) 20:15 (3) 12
4 Janne Hilden Porin Kuntoilijat M40 21:48   (4) 22:16  (4)     21:58  (4) 20:59 (4) 16
5 Pasi Hiltunen Vatajankosken sähkö M40   22:21  (5) 23:11  (3) 24:18   (3) 23:05   (5) 21:49 (5) 16
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Jar Leppimäki Team Kilvakkala M50   18:38  (1) 18:43  (1) 18:18   (1) 18:40  (1) 18:09 (1) 4
2 Reijo Rajahalme Vatajankosken sähkö oy M50 19:01   (2) 19:58 (2) 22:08  (2)   19:44  (2) 18:39 (2) 8
3 Timo Saaranen Ikaalisten Urheilijat M50     20:54  (3) 20:33   (2) 20:06  (3) 19:54 (3) 11
4 Reijo Peltomaa KanMara M50 21:20   (3) 22:06  (3) 22:08  (4)   22:23  (6) 22:55 (6) 16
5 Jouko Perkiömäki KanMara M50 23:28   (4) 22:48 (4) 22:41  (6) 22:59   (4) 22:03  (5) 22:08 (5) 17
6 Reijo Miettinen TREMK M50 32:25   (5) 35:06  (6)   36:16   (7) 35:36  (8)   26
7 Hannu Tarna Ikaalinen M50   30:07  (5) 29:19  (8) 28:05   (6)   27:54 (8) 27
8 Jukka Färm PoKu / Pori M50       20:55   (3) 20:34  (4) 20:23 (4) 11
9 Asko Hakamäki Alahonkajoki M50     26:50  (7)   26:23  (7) 25:50 (7) 21
10 Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja M50 16:39   (1)           1
11 Pasi Sandholm Liikuttavat M50       23:03   (5)     5
12 Arto Viitanen KanMara M50     22:27  (5)       5
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Juhani Ikonen Team Kilvakkala M60 20:22   (1) 20:52  (1) 20:50  (1) 20:51   (1) 20:36  (1) 20:25 (1) 4
2 Juhani Kortelahti Punkalaidun M60   24:09  (2) 24:09  (3) 22:40   (2)   23:50 (3) 10
3 Hannu Majamaa Kankaanpää M60   28:45  (3) 28:52  (4) 31:56   (3) 28:48  (3) 27:46 (4) 13
4 Jukka Moilanen PoKu M60     23:41  (2)   22:01  (2) 21:47 (2) 6
5 Timo Maunula Valkeakosken Haka M60 22:17   (2)           2
6 Armas Tamminen Perhon Kiri M60 22:56   (3)           3
7 Mauno Väätäinen Kuopion Reipas M60   28:46  (4)         4
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1.       YT
                     
1 Mari Tuominen KSL N16   24:56  (1) 25:38  (1)       2
                     
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Tiina Mäkelä Pori Trail Runners N 23:31   (2) 24:10  (1) 23:06  (1) 23:21   (2) 23:36  (2) 22:47 (1) 5
2 Annakaisa Helkamäki Honkajoki N 23:32   (3) 24:17  (2) 24:04  (2)   23.59  (3) 23:12 (2) 9
3 Raija Leeve Pori Trail Runners N   26:32  (3) 26:48  (3) 31:02   (2) 26:17  (4)   12
4 Heidi Färm Porin Yleisurheilu N       20:50   (1) 20:29.  (1) 20:19 (3) 5
5 Marja Kerkkänen Tarvasoki N 20:12   (1)           1
6 Tiina Tuomisto Metsätyö Tuomo Tuomisto N 23:55   (4)           4
7 Heli Tuominen KSL N   27:11  (4)         4
8 Elisa Tuomisto Kyrös-Rasti ry N   27:21  (5)         5
9 Emmi Ritakorpi Kankaanpää N ILMAN AIKAA            
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Pia Lappalainen Team Kilvakkala N40 22:33   (1) 22:10  (1) 22:53  (1)   21:59  (1) 22:19 (1) 4
3 Piia Kaaresmaa Pori Trail Runners N40 24:20   (2) 24:40  (2)     25:26 (2) 23:33 (2) 8
2 Tuula Vataja KanMara N40 24.42   (3) 25:01  (3) 25:01  (2) 25:28   (1)   25:15 (3) 9
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT
                     
1 Päivi Mäkelä Liikuttavat / Huittinen N50 23:04   (1) 24:13 (2)   23:16   (1) 23:18  (2) 23:09 (1) 5
2 Tarja Ahola Ikaalisten Urheilijat N50 23:11   (2) 23:21  (1) 24:02  (2) 24:40   (3) 23:26  (3) 23:39 (2) 7
6 Johanna Viitamäki Kankaanpää N50     23:16  (1) 23:37   (2) 22:50  (1) 27:01 (4) 8
3 Tuija Latva Pori Trail Runners N50 25:03   (3) 27:04  (3) 28:00  (4) 26:42   (4) 26:25  (5) 26:00 (3) 13
4 Katri Saloharju Honkajoki N50 28:34   (4) 29:52 (4) 29:54  (5) 30:27   (6) 30:08  (6) 28:07 (5) 18
5 Seija Kovaluoma Kankaanpää N50 30.45   (5) 30:11 (5) 31:50  (6) 32:28   (7) 32:37  (7)   23
7 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50     26:41  (3) 26:54   (5) 25:25  (4)   12
                     
S NIMI SARJA 9.11. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3. 22.4. YT  
    JOUKKUEKILPAILU                
1 Team Kilvakkala   61:37 (2) 58:18     (1) 57:15  (1) 58:05   (1) 58:00   (1) 57:31  (1) 1  
2 Ikaalisten Urheilijat   62:53 (3) 58:20    (2) 66:00  (3) 58:52   (2) 58:53   (2) 59:38  (2) 8  
4 Vatajankosken sähkö Oy   76:35  (6) 59.13.   (3) 63:20  (2)   62:02   (3) 59:07  (2) 10  
5 KanMara   69:30 (4) 69:55     (4) 67:16  (4)     71:08  (4) 16  
3 Pori Trail Runners   72:54 (5) 75.22.   (5) 76:54 (5) 81:05   (3) 74:27   (4) 74:20  (5) 17  
6 Ylöjärven Ryhti   58:16. (1)           1  
7 Kankaanpään seudun Leisku     76:35 (6)         6