Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

11. KANKAANPÄÄN TALVIJUOKSUSARJA 2015-2016 YHTEISTULOKSET

                     
  NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3..   YT
                     
1 Rami Tuominen KSL M16   24:29  (2) 25:18  (1)       3
2 Oskari Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat M16   18:06  (1)     17:11   (1)   2
2 Roni Hiitelä Ylöjärven Ryhti M16 19:07   (1)           1
4 Kalle Ijäs Ylöjärven Ryhti M16 19:21   (2)           2
5 Onni Koskela Ylöjärven Ryhti M16 19:48   (3)           3
6 Veeti Seppälä Ylöjärven Ryhti M16 20:13   (4)           4
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Lasse Hopeasalo Teivo Stayers M 17:39    (1) 18:10  (1) 18:05  (1) 18:30   (1) 16:53   (1)   4
2 Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö Oy M 19:22    (3) 19:14  (2) 19:56  (3)   19:13   (2)   10
3 Matti Sari Ikaalisten urheilijat M 18:27   (2) 19:21  (3)   19:20   (5)     10
4 Tuomo Tuomisto Metätyöt Tuomo Tuomisto M 19:46    (4) 20:21  (4)   19:11   (4)     12
5 Jouko Uusitalo Ikaalisten urheilijat M 21:15   (5) 20:53  (5)   21:15   (6) 21:36   (3)   19
7 Kai Lepistö Vatajankosken Sähkö Oy M KILPAILUN ULKOP. 24:53  (7) 27:38  (6) 28:38   (7) 25:21   (4)   24
6 Juha-Matti Uusitalo Kankaanpää M 34.59   (5) 36:33 (8)   38:02   (8) 37:46   (5)   26
9 Jari Niemenmaa Ikaalinen  M     19:16  (2) 18:59   (3)     5
10 Aaro Matila Porin Yleisurheilu M       18:39   (2)     2
11 Aki Saarikoski Forssan Salama M     20:46 (3)       3
12 Markus Kaikkonen TT226 M   20:56  (6)         6
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Rauno Koivisto Team Kilvakala M40 18:42   (1) 18:48  (1) 18:42  (1) 18:46   (1) 18:44   (1)   4
2 Timo Järvensivu Tampere M40 19:35   (2) 20:28  (2) 21:47  (2) 20:35   (2) 20:40   (2)   8
3 Pasi Hiltunen Vatajankosken sähkö M40   22:21  (5) 23:11  (3) 24:18   (3) 23:05   (5)   16
4 Marko Karvanen KankU M40 20.26   (3) 21:05  (3)     20:46   (3)   9
5 Janne Hilden Porin Kuntoilijat M40 21:48   (4) 22:16  (4)     21:58  (4)   12
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Jar Leppimäki Team Kilvakkala M50   18:38  (1) 18:43  (1) 18:18   (1) 18:40  (1)   4
2 Reijo Rajahalme Vatajankosken sähkö oy M50 19:01   (2) 19:58 (2) 22:08  (2)   19:44  (2)   8
3 Jouko Perkiömäki KanMara M50 23:28   (4) 22:48 (4) 22:41  (6) 22:59   (4) 22:03  (5)   18
4 Reijo Peltomaa KanMara M50 21:20   (3) 22:06  (3) 22:08  (4)   22:23  (6)   16
5 Reijo Miettinen TREMK M50 32:25   (5) 35:06  (6)   36:16   (7) 35:36  (8)   26
6 Hannu Tarna Ikaalinen M50   30:07  (5) 29:19  (8) 28:05   (6)     19
7 Timo Saaranen Ikaalisten Urheilijat M50     20:54  (3) 20:33   (2) 20:06  (3)   8
8 Jukka Färm PoKu / Pori M50       20:55   (3) 20:34  (4)   7
9 Asko Hakamäki Alahonkajoki M50     26:50  (7)   26:23  (7)   14
10 Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja M50 16:39   (1)           1
11 Pasi Sandholm Liikuttavat M50       23:03   (5)     5
12 Arto Viitanen KanMara M50     22:27  (5)       5
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 4.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Juhani Ikonen Team Kilvakkala M60 20:22   (1) 20:52  (1) 20:50  (1) 20:51   (1) 20:36  (1)   4
3 Hannu Majamaa Kankaanpää M60   28:45  (3) 28:52  (4) 31:56   (3) 28:48  (3)   13
2 Juhani Kortelahti Punkalaidun M60   24:09  (2) 24:09  (3) 22:40   (2)     7
4 Timo Maunula Valkeakosken Haka M60 22:17   (2)           2
5 Armas Tamminen Perhon Kiri M60 22:56   (3)           3
6 Jukka Moilanen PoKu M60     23:41  (2)   22:01  (2)   4
7 Mauno Väätäinen Kuopion Reipas M60   28:46  (4)         4
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1.       YHTEISTULOKSET
                     
1 Mari Tuominen KSL N16   24:56  (1) 25:38  (1)       2
                     
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Tiina Mäkelä Pori Trail Runners N 23:31   (2) 24:10  (1) 23:06  (1) 23:21   (2) 23:36  (2)   6
2 Annakaisa Helkamäki Honkajoki N 23:32   (3) 24:17  (2) 24:04  (2)   23.59  (3)   10
3 Raija Leeve Pori Trail Runners N   26:32  (3) 26:48  (3) 31:02   (2) 26:17  (4)   12
4 Heidi Färm Porin Yleisurheilu N       20:50   (1) 20:29.  (1)   2
5 Marja Kerkkänen Tarvasoki N 20:12   (1)           1
6 Tiina Tuomisto Metsätyö Tuomo Tuomisto N 23:55   (4)           4
7 Heli Tuominen KSL N   27:11  (4)         4
8 Elisa Tuomisto Kyrös-Rasti ry N   27:21  (5)         5
9 Emmi Ritakorpi Kankaanpää N ILMAN AIKAA            
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Pia Lappalainen Team Kilvakkala N40 22:33   (1) 22:10  (1) 22:53  (1)   21:59  (1)   4
2 Tuula Vataja KanMara N40 24.42   (3) 25:01  (3) 25:01  (2) 25:28   (1)     9
3 Piia Kaaresmaa Pori Trail Runners N40 24:20   (2) 24:40  (2)     25:26 (2)   6
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 29.10. 6.12. 7.1. 9.2. 18.3.   YHTEISTULOKSET
                     
1 Päivi Mäkelä Liikuttavat / Huittinen N50 23:04   (1) 24:13 (2)   23:16   (1) 23:18  (2)   6
2 Tarja Ahola Ikaalisten Urheilijat N50 23:11   (2) 23:21  (1) 24:02  (2) 24:40   (3) 23:26  (3)   8
3 Tuija Latva Pori Trail Runners N50 25:03   (3) 27:04  (3) 28:00  (4) 26:42   (4) 26:25  (5)   14
4 Katri Saloharju Honkajoki N50 28:34   (4) 29:52 (4) 29:54  (5) 30:27   (6) 30:08  (6)   19
5 Seija Kovaluoma Kankaanpää N50 30.45   (5) 30:11 (5) 31:50  (6) 32:28   (7) 32:37  (7)   23
6 Johanna Viitamäki Kankaanpää N50     23:16  (1) 23:37   (2) 22:50  (1)   4
7 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50     26:41  (3) 26:54   (5) 25:25  (4)   12
                   
                   
S NIMI SARJA 9.11. 6.12. 9.1. 6.2.  19.3. 16.4. YT
                   
1 Team Ylikahri   57:43 (1) 57:34 (2)   61:12 (1) 56:47 (1)   5
2 Vatajankosken Sähkö   62:05 (2) 61:39 (2) 63:19 (1) 78:56 (5) 61:32 (3) 60:56 (2) 7
3 Team Kilvakkala   62:39 (3) 61.55 (3) 63:31 (2) 66:12 (3) 56:31 (1) 59:42 (1) 7
4 Kankaanpään Seudun Leisku   67:00 (5) 69:10 (6) 69:24 (4) 71:05 (4) 70:40 (6) 67:47 (4) 16
5 KanMara   66:18 (4) 67:48 (5) 69:50 (5)   66:35 (5) 67:33 (3) 17
6 Ikaalisten urheilijat     62:55 (4)   64:41 (4) 63:03 (4)   12
7 Marathonkoulu Pori           76:00 (7)   7