Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

KANKAANPÄÄN TALVISARJA 2017-2018 YHTEISTULOKSET

  NIMI SEURA SARJA 28.1 16.13. 20.1. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Oskari Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat M16   18:16  (1)   17:23   (1) 17:16 (1)  16:41  (1)     4
2 Niklas Erkintalo Noormarkun Nopsa M16       18:59       (2)     2
                     
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2.   12.05 YT
                     
1 Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö Oy M 19:41 (1) 19.31 (1) 19:40    (2) 20:03   (2)   20.09 (2) 6
2 Jouko Uusitalo Ikaalisten urheilijat M 21:23 (2) 37.18 (3)   21:51    (3) 21:38 (2) 20.42 (3) 10
3 Juha-Matti Uusitalo Kankaanpää M 42:00 (3) 37:18 (3) 38:36    (3) 37:30    (5)   41.39 (4) 13
4 Kai Lepistö Vatajankosken Sähkö Oy M   31.42 (2)   30:11   (4) 27:45 (3) 41.56 (5) 14
5 Aaro Matila Porin Yleisurheilu M     19:02   (1) 19:02   (1)     2
6 Lassi Hopeasalo Teivo Stayers M       18:13    (1) 18:03 (1) 17.57 (1) 3
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.1 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Rauno Koivisto Team Kilvakala M40 19:03 (1) 19.23 (1) 19:07   (1) 19:39   (1) 19:37 (1) 19.22 (2) 4
2 Timo Järvensivu Porin Kuntoilijat M40   20:01 (2) 20:53   (2) 21:20   (2) 21:30 (2) 20.13 (3) 8
3 Marko Karvanen KankU M40 20:55 (2)   22:13   (3) 21:32    (3)   20.38 (4) 12
4 Pasi Hiltunen Vatajankosken sähkö M40 22:17 (3) 22:15 (3) 22:44   (3) 26:20   (4) 23:01 (3) 22.18 (5) 12
5 Sami Honkala Teivo Stayers M40           18.42 (1) 1
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Juha Ylikahri Siikaisten Sisu M50   18.40 (1)   18:22   (1) 18:43 (1) 19.03 (1) 4
2 Timo Saaranen Ikaalisten Urheilijat M50 21:38 (1) 20:04 (2) 20:55   (3) 21:03   (3) 20:40 (2) 20.18 (2) 7
3 Arto Viitala Vatajankosken sähkö oy M50 22:39 (3) 22:23 (3) 23:43   (3) 23:00   (4) 24:46 (4) 22.13 (3) 12
4 Jouko Perkiömäki KanMara M50 22:24 (2)   55:22   (6) 52:00 (7)   ¨23.49 (4) 12
5 Reijo Peltomaa Ikaalisten Urheilijat M50 25:28 (4) 25:26 (4) 25:57   (4) 24:49   (5) 24:21 (3) 24.47 (5) 15
6 Reijo Miettinen TREMK M50 35:15 (2)   37:31   (5) 36:40   (6) 37:26 (5) 38.52 (6) 18
7 Asko Hakamäki Kankaanpää M50 26:10 (5)           5
8 Jari Leppimäki Team Kilvakkala M50       19:38   (2)     2
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Juhani Ikonen Team Kilvakkala M60 21:12 (1) 21:11 (1) 21:42    (1) 21:02   (1) 21.24 (1) 21.25 (1) 4
2 Hannu Tarna Ikaalisten Urheilijat M60 26:29 (2) 26:22 (3) 21:42   (2)   27:16 (3) 26.30 (2) 9
3 Hannu Majamaa Kankaanpää M60 28:39 (3) 30:08 (4) 29:33   (3) 30:44   (3) 29:07 (4) 29.06 (2) 11
4 Teuvo Mehtälä Ikaalisten Urheilijat M60       25:37    (2)     2
4 Jari Koskela KankU M60   21:56 (2)         2
4 Armas Tamminen Perhon Kiri M60         23:57 (2)   2
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Tiina Mäkelä Pori Trail Runners N 24:02 (2) 23:54 (2)     23:48 (3) 27.29 (1) 8
2 Annakaisa Helkamäki Kankaanpää N 23:34 (1)     24:21   (1) 24:23 (1)   3
3 Kati Lappalainen Kilvakkala N 26:01 (3)       26:17 (2) 25.17 (2) 7
4 Heidi Färm Porin Yleisurheilu N   21:08 (1)         1
5 Heini Viitamäki Rauma N   28:19 (2)         2
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Pia Lappalainen Team Kilvakkala N40 22:28 (1)   23:07    (1) 23:44    (1) 22.26 (1) 22.09 (1) 4
2 Pia Kaaresmaa Pori Trail Runners N40 24:59 (2) 24:21 (1) 25:09   (2) 24.59    (2) 24:54 (2) 23.45 (2) 7
3 Tuula Vataja KanMara N40 25.35 (3)   25:58   (3) 26:02   (3) 26.07    (3) 24.53 (3) 12
                     
SIJA NIMI SEURA SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03 12.05 YT
                     
1 Tarja Ahola Ikaalisten Urheilijat N50 24:15 (1) 23:58 (1( 24:16   (1)   24:50 (1) 24.33 (1) 4
2 Katri Saloharju Honkajoki N50 29:16 (3) 30.27 (4) 30:31   (4) 30:44   (2)   28.27 (4) 13
3 Seija Kovaluoma Kankaanpää N50 31:17 (4) 32:17 (5) 31:24 (5) 31:25   (3)   31.55 (5) 17
4 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat N50 28:07 (2) 26:26 (2) 27:44   (3)     27.20 (2) 9
5 Johanna Viitamäki Kankaanpää N50   26:33 (3) 24.38   (2)   24.43. (1)   6
6 Tuija Latva PTR Pori N50       28:13   (1) 28:12 (3) 27.29 (3) 7
                     
S NIMI SARJA 28.10. 16.12. 20.01. 3.2. 17.03.00 12.05 YT  
    JOUKKUEKILPAILU                
1 Ikaalisten Urheilijat   67:16 (2) 62:18 (1) 72.55 (2) 60.17   (1) 59.34   (1) 57.41 (1) 4  
2 Team Kilvakkala   62.43 (1)   63:56 (1) 61:19   (2) 63.27   (2) 62.56 (2) 6  
3 KanMara   70:31 (3)   72:35 (2) 73.51   (3) 75.14   (3) 70.55 (3) 11  
4 Vatajankosken sähkö     73:28 (2)       84.17 (4) 4