Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

XVI Kankaanpää maraton 16.10.2021

ilmoittautuneet

Tilanne 13.10. 

10 km      53
puoli        86
Maraton  87

Yhteensä 226

  MARATON  
     
  M  
     
Ali Abdulrahman Turun Urheiluliitto
Tomi Boren Vaasa
Pasi Hallberg Hyvinkää
Teemu Heikkilä Mäntsälä
Lassi Hopeasalo Teivo Stayers
Jukka Hyttinen Vantaa
Jussi Hänninen Tampere
Juuso Jänkälä RDS
Ville Kangasniemi Unit Loast
Teemu Kiekara Tampere
Jukka-Pekka Lehto Hyge Runners
Kalle Mattila Turku
Mika Mäkelä Gregin Enkelit / Pori
Niko Nokelainen Parikkala
Ville-Veikka Silvola RHK-Sport
Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto
Juhani Yli-Marttila Team Rahola
     
  M40  
     
Arttu Aaltonen Aqua Plus Triathlon
Reijo Anttila Tampere
Timo Isolähteenmäki Ylöjärven Yrityspalvelu Oy
Pekka Kokko Samba Trail Running Club
Pirkka Kuusela Hämeenlinna
Jarkko Rännäli Ulvila
Jan Tammela  kpk 24/7
Petri Vastamäki Kangasala
     
  M45  
     
Sergey Frolov Forssan Salama
Petri Harju APK-Maratoonarit
Sami Honkala Teivo Stayers
Pasi Lehtinen Sipoo
MISCHA MOSS IF Sibbo-Vargarna
Hannu Sauvala Manyone Lempäälä
Pasi Sipiläinen TEAM RAHOLA
Teemu Tikkaoja IK-Maraton
     
  M50  
     
Toni Illaru Vihdin Viesti
Tommi Keikko Tampere
Tuomas Koskela Ikaalisten urheilijat
Asko Malkamäki Kangasala
Marko Metsävainio Tampereen maratonklubi
Mikko Niemi Team Rahola
Juha Nieminen Kihniön Nouseva Woima
Kimmo Peurakumpu TAMPERE
Marko Saari Jalasjärvi
Juha Souko Spiidi.Net
Tom Syri Kokkola
     
  M55  
     
Hans Fagernäs FMR Teerjärvi
Pasi Helppolainen Kokemäki
Vesa Järvenpää 100mc.fi
Jukka Kamula Kokkola
Ari Lappinen HappyFeet
Timo Marjomäki 100mc.fi
Juha Mäkelä Toijalan Vauhti/Akaa
Petri Ojala Ilves / Tampere
Jarmo Takala Kangasalan Triatlonseura
Kai Ylä-Outinen Triathlonteam226
     
  M60  
     
Timo Ahonen Tampereen Maratonklubi
Juha Nikkanen Hämeenlinnan hiihtoseura
Reijo Rajahalme Kankaanpaanmaraton.com
Mauno  Saastamoinen Turku
Jorma S. Tiiri 100mc/Loimaa
Arto Viitala KanMara
Olavi Vähämäki 100mc.fi/LAIHIA
     
  M65  
     
Tapio Kainulainen TREMK
Orvo Luoma APK-Maratoonarit
Raimo Mäkinen APK-maratoonarit
Jaakko Niemi-Aro  Kaka maraton
Esa Nuottivaara Häjyt Seinäjoki
     
  M70  
     
Antero Holma Alahärmän Kisa
     
  N  
     
Annariina Kulmala Forssa
Anne Kuusimäki Tampere
Elina Peltomaa Pomarkku
Virva Vasari Red Weasels
     
  N40  
     
Petra Aaltonen Kpk24/7
Leena Gustafsson Luvia
Eeva-Liisa Hotakainen Nami Ry
Taina Häkkinen Lahti
Sinikka Kokko Kauhajoen Maratoonarit
Heidi Mattila Triathlonsuomi
Hanna Mäkimantila Seinäjoki
Anu Ossberg Team Rahola
Mia Perkiö Isojoki
Mervi Silvola Kauhajoen Maratoonarit
Päivi Vierula TriathlonSuomi
     
  N50  
     
Susanna Hietikko Kauhajoen Karhu
Heli Lehtinen FMR
Merja Pitkäranta Isojoki
Katri     Saloharju Honkajoki
Lisen Sundqvist Töölön Kihti

 

 

  PUOLIMARATON  
     
Samuli Huusko Turun Urheiluliitto
Antti Kallio Lapin Salama
Tatu Karppinen Vaasa
Riko Koivumäki Tampere
Jura Koivumäki Joensuu
Juhani Lehmuskallio Turku
Lassi Okka triVAteam / Lappeenranta
Sami Peltoniemi Vaasa
Jarkko Riitahuhta Honkajoen Seudun Urheilijat
Jouni Savolainen Urjalan Sulka
Saku Sarkki Tampere
Samu Tuomaala Keuruu
Juha Vasama Pori
     
  M40  
     
Jani Hiltunen LekiYu
Pasi Katajamäki Ähtärin Valpas
Kimmo Kiprianoff triVAteam / Pirkkala
Ville Malja K3
Antti Mattila Helsingin Juoksijat
Petri Moilanen Ähtärin Valpas
Janne Männikkö Team Raju
Jarkko Männistö APK-maratoonarit
Jan Mäntyharju Porukkalenkit
Jani Pajula SEINÄJOKI
Mika Rikkola Lempäälä
Jouni Tuovinen Valkeala
Markus Välimäki KylVe
     
  M50  
     
Marko Hakala RC Madrunners Uusikaupunki
Veijo Honkaniemi Rovaniemen roadrunners
MIIKA JYRÄNEN VALKEAKOSKI
Jari-Ville Kallio Porukkalenkit
Seppo Kantola Kuru
Keijo Kohtala Eurajoki
Rauno Koivisto Ikaalisten Urheilijat
Raine Koivumäki Tampere
Ilkka Konttinen stamina tc
Reijo Miettinen NAMI ry
Timo Peltoniemi Tampere
Rami Salminen Team Raju/Rauma
Jyrki Suoja Pori
Mikael Strömbäck     Kvelax idrott Svänner
     
  M60  
     
Tapio Aalto Tampere
Klaus Aaltonen Nuutajärven Esa
Jouni Hakala RaiKu
Jarmo Hannuksela Siipyy
Erkki Kytönen Seinäjoki
Hannu Majamaa Kankaanpää
Johan Mattfolk IF Kraft
Timo Maunula Valkeakosken Haka
Timo Saari Sastamala
Eero Sällinen Eeron Maratonklubi
Esa Ojala Jyväskylä
Harri Virta Pori
     
  M70  
     
Ahti Leskinen Kyröskosken lenkkeilijät
Jorma Menna KK-V Kokemäki
Erkki Ylikoski Niinisalo
     
  N  
     
Jenni Kantojärvi YLINEN
Anna-Kaisa Koivisto Ylöjärvi
Ninnu Laaksonen Nokia
Riikka Latva Pori
Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat
Josefiina Paalijärvi Seinäjoki
Minna Ritakorpi Lempäälä
Tiina Sandell TriVAteam / Nokia
Senna Lehtonen Tampere
Pipsa Uusihakala Hölkkämäyrät
Salla Vehkakoski Tampereen Maratonklubi
     
  N40  
     
Terhi Halonen Kunto-Pirkat
Hannele Kauhajärvi Kauhajärven Ponnistus
Saila Männikkö Team Raju
Elina Rintala Lempäälä
Julie Riitahuhta Pori
Anne Ryödi Kauhajoki
Seija Sairanen Honkajoki
Janina Tuovinen Valkeala
Sini Vuorinen Aqua Plus triathlon/Tampere
     
  N50  
     
Minna Hauhia Ikaalisten Urheilijat
TIina Kauppila Helsingin Juoksijat
Marjo-Riitta Kujala Seinäjoki
Annika Polvi Pori
Anna-Lena Strömbäck Koivulahti
Tuula Vataja Kanmara
Minna Ylivakeri Team Rahola
     
  N60  
     
Merja Laihonen Porin Urheiluveteraanit
Anneli Mäki-Äijö Valkeakoski
Leena Sulonen Tampere
Jaana Volanto Kauhajoki
     
  10 KM  
     
  M17  
     
Ilmari Gustafsson Luvia
Tuomas Gustafsson Luvia
     
  M  
     
Jarmo Aalto Tampere
Kimmo Kivinummi Ähtärin Valpas
Juha-Pekka Koivula Sastamala
Mikael Koskinen Adafy
Kimmo Kouru Rauma
Harri Larinaho NOORMARKKU
Kai Lepistö Kankaanpään kiinteistöhuolto
Nuutti Lintunen Tampereen Pyrintö
Timo Mantere Ilmajoki
Jyri Mishukov Helsinki
     
  M40  
     
Pasi Ala-korpi Ullavan kilpa
Hannu Anttila Kankaanpää
Pauli Arbelius Turenki
Jim Eriksson Närpiö
Jukka Esko Ikaalinen
Sauli Harjamäki Seinäjoki
Esko Heinola Kauhajoen Karhu
Jouko Huuhka KanSu
Jouni Jääskeläinen Ikaalinen
Ismo Kantola FMR
Jouni Kock Espoo
Mika Koivumäki Ulvila
Risto Kuusiluoma Porin Kuntoilijat
Pekka Lampinen Sastamala
Seppo Mantere Kristiinankaupunki
Markus Nissinen Luvia
Timo Saaranen Ikaalinen
Hannu Tarna Ikaalisten urheilijat
Kari Taskinen Tampere
Jaakko Viitala Noormarkku
     
  N17  
     
Margherita Vignolo Alba,Italy
     
  N  
     
Riikka Ahonen Hyvinkää
Veera Hauhia Helsinki
Anna Koivumäki Ulvila
Siiri Lehto TT226
Priska Peltomaa Pomarkku
Suvi Rajamäki Ulvila
Lucille TILLET Rauma
     
  N40  
     
Katja Jurttila Rauma
Riitta Järvenpää Järvenpää
Anna Kruunari Luvia
Kirsi Laine Pori
Sanna Lehmuskallio Rauma
Kirsi Metsävainio Tampereen maratonklubi
Paula Nurmi Ulvila
Anu Pitkänen Helsingin Juoksijat
Anu Pörsti Preiviikin kiri
Minna Ristolainen Pori
Jaana Saarela Kunto-Pirkat
Teija Santala Tampere
Arja Virtanen Kunto Pirkat